Restorers English Country Freestanding Tub Faucet with Hand Shower
Restorers English Country Freestanding Tub Faucet with Hand Shower is the perfect companion to your claw foot tub. It is the perfect fixture for any contemporary home to both complement a freestanding tub and act as a beautiful ornamental piece in your bathroom. The Solid Brass construction also makes for a heavy, quality made product. Available in seven finishes.
Specifications
| Brand | Restorers |
| Height | 6 11/16" |
| Length | 40 3/8" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 10" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like